Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Lääne standard toiduainetööstuses

31. juuli 1998, 00:00

Kaheksas toiduainetööstuse ettevõttes juurutatakse aasta lõpuks rahvusvaheliselt aktsepteeritud toiduainetööstuse standard HACCP.

«HACCP kui kvaliteedisüsteemi juurutamise eesmärk on, et turule pääseks tarbija tervisele ohutu toode,» selgitas põllumajandusministeeriumi veterinaaria ja toiduosakonna loomse päritoluga toidu büroo juhataja Tiina Saron.

Läänemaailmas ilma HACCP standardita ei tohigi toota, ütles Saron. «Kui ELi komisjonid käivad meie ettevõtteid inspekteerimas, küsivad nad alati, kas ettevõttes on HACCP rakendatud,» põhjendas Saron.

Tema sõnul on Eestis üheksa eksperti, keda välisspetsialistid on Phare raha eest koolitanud. «Et eksperdid saaksid teooriast paremini aru, juurutatakse HACCP süsteemi alates eelmisest suvest valitud pilootettevõtetes,» selgitas Saron.

Kas toode on ohutu, hakkab ettevõtetes igapäevase töö käigus kontrollima veterinaaria ja toiduinspektsiooni inspektor, ütles Saron.

Lihatööstuses HACCP juurutamiseks valitud ASis Nõo Lihatööstus on piloottooteks valitud suitsuribi. ASis Rakvere Lihakombinaat on pilootprojektiks valitud sigade tapaliin. ÄP

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:49
Otsi:

Ava täpsem otsing