Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Adavere lihatööstus on raskustes

10. august 1998, 00:00

«Arvame, et Adavere lihatööstus on järgmine, mis pankrotti läheb,» ütles üks tundmatuks jääda sooviv suure lihatööstuse juht.

Adavere lihatööstuse tegevdirektori Harri Nukke sõnul pole neil juttudel alust. «Tõsiseltvõetavat pankrotihoiatust pole meile tehtud,» ütles ta. Maksuamet pole pankrotist huvitatud

Jõgeva maakonna maksuameti Jüri Ütti sõnul pole maksuamet huvitatud Adavere lihatööstuse pankrotistumisest. «Adavere lihatööstus on meile kasulik ettevõte,» ütles Ütt.

Maksuameti andmeil oli Adavere tööstuse maksuvõlg juuli alguses koos viivisega üle kahe miljoni krooni. Adavere lihatööstus on üks Jõgeva maakonna suurimaid ettevõtteid.

Eesti suuruselt neljanda-viienda lihatööstuse poolaasta käive oli 32,5 miljonit ja kasum 142 000 krooni. Aasta alguses plaanis Nukke selle aasta käibeks ja kasumiks vastavalt 100 mln ja 0,7 mln krooni.

Viimaste aastate jooksul on Adavere pidevalt töötanud kasumi-kahjumi piirimail ja olnud ka pidev maksuvõlglane.

Nukke sõnul on ettevõte plaanist maas sellepärast, et eksport Venemaale pole loodetud mahus käivitunud. Tänavuseks ekspordikäibeks plaanis Adavere 20 mln krooni.

Sel kevadel ütles Harri Nukke, et loodab lähitulevikus jõuda kokkuleppele investoritega, keda kaasata Adavere omanikeks. Nukke sõnul pole potentsiaalsed investorid kuhugi kadunud, läbirääkimised jätkuvad septembri keskel ja hiljemalt oktoobris tahavad pooled jõuda esmasele kokkuleppele. Nukke ei nõustunud avalikustama, kellega ta läbi räägib, öeldes vaid, et investorid on Soomest, Rootsist ja Saksamaalt.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing