Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Majandusministeeriumil ebaõnnestus krundi müük

26. august 1998, 00:00

Uue muusikaakadeemia vastas paiknevale krundile Rävala puiestee 19 alustas sotsiaalministeerium diagnostikahoone ehitamist. Praegu on 3500ruutmeetrisest krundist pool algstaadiumis vundamendi all ja ülejäänu vaba.

1995. aastal planeeris riik samale krundile äribüroohoone rajamist. Hoonesse pidid tulema hotelli-tüüpi toad riigikogu liikmetele. Projektiga Rävala Keskus tegeles RAS Eesti Maaehitusprojekt, valmis oli eskiisprojekt ja äriplaan, kuid realiseerimiseni rahanappuse tõttu ei jõutud. Tüki krundist võttis ära ka Tartu maantee läbimurre.

Piret Lilleväli majandusministeeriumist sõnas, et kinnistut soovitakse kindlasti müüa, enne kolmanda konkursi korraldamist vaadatakse üle alghind. Eksperthinnangud ei soovita hinda madalamale lasta, ministeerium otsustab lähiajal, kas oodatakse turu madalseisu saabumist või langetatakse hinda.

Kinnisvarabüroo Arco Vara juhatuse liige Tauno Muide ütles, et majandusministeeriumi poolt krundile määratud alghind on reaalne turuhind. Muide pidas pakkumuste laekumatajäämise põhjuseks seda, et pankadest laenusaamine on raskendatud ning äriplaanide puudumist konkreetse kinnistu suhtes.

Septembris müüakse enampakkumisel teinegi majandusministeeriumi kinnistu Rävala 6, kus praegu asub AS Tööstusprojekt, alghinnaga 53 miljonit krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing