Eesti kindlustusseltse Vene kriis ei ohusta

28. august 1998, 00:00

Eestis kindlustusseltsid on Venemaale investeerinud suhteliselt vähe, samas seab kehtiv kindlustusseadus investeeringutele piirangud.

Kindlustusinspektsiooni peadirektori asetäitja Kaido Tropp ütles, et Vene kriis ei mõjuta Eesti kindlustusseltside tegevust.

Tropi sõnul peavad väliskapitalil põhinevad kindlustusseltsid praeguse kindlustusseaduse kohaselt hoidma enamiku investeeringutest Eestis.

Tropp ütles, et Venemaa valitsuse võlakirjad pole Eesti kindlustusseltside hulgas eriti populaarsed. «Rohkem on eelistatud Saksa riiklikke võlakirju,» ütles ta.

Leks Kindlustuse Grupi varade juht Kristjan Niinemaa ütles, et Leks on Venemaale investeerinud suhteliselt vähe. Samas tunnistas Niinemaa, et Venemaa riskid on tuletisinstrumentidega maandamata.

Leks Grupi kogu investeerimisportfell on 60 miljonit krooni. «Venemaal on tehtud näpuharjutusi,» ütles Niinemaa. Leksil on Venemaa valitsuse riiklikke võlakirju (GKO) ja aktsiaid, mis sisuliselt on oma väärtuse kaotanud. «GKOdelt loodame vähemalt intressi kunagi kätte saada,» sõnas ta.

ASA nõukogu liige Meelis Kubits ütles, et ASA Kindlustus avaldab täpse ülevaate Venemaa investeeringute kohta 31. augusti börsiteates koos esimese poolaasta tulemustega. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing