Lühiuudised

31. august 1998, 00:00

Hansapank võtab üle Hoiupanga kohustused Tartu linna ees, kinnitasid Hansapanga esindajad reedel Tartu linnavalitsusele.

Tartu linnavalitsuse delegatsioon eesotsas linnapea Roman Muguriga arutas reedel Hanspank Eesti peadirektori Indrek Neivelti ja panga Tartumaa piirkonna juhi Koit Semjonoviga panga ja linna vahelisi koostöövõimalusi.

Tartu linn on alates 1996. aastast emiteerinud võlakirju kokku üle 80 miljoni krooni eest. Kõikide emissioonide puhul on linnavalitsus korraldanud konkursi ning on eelistanud Hoiupanga pakutud tingimusi. ÄP

Erastamisagentuur kuulutab Tartu puidu- ja mööblitööstusettevõtte AS Tarmeko riigile kuuluvate vähemusaktsiate müügi välja oktoobris, ütles reedel erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet.

«Plaani järgi on Tarmeko erastamine nõukogus arutusel oktoobris,» sõnas Sarnet. Agentuuri ettepanek on müüa aktsiad avalikul enampakkumisel, millega saab kogu müüki tuleva riigi osaluse parima pakkumuse teinu, ütles ta. Varem kaalumisel olnud aktsiate avalik müük, millega saanuks iga investor teha pakkumuse tasakaaluhinnaga, pole Sarneti tõdemusel praeguses rahaturuolukorras mõistlik. ÄP

ASi Viru Rand nõukogu otsusega loobub Viru Rand aktsiate noteerimisest väärtpaberibörsil pärast seda, kui 31. augustil lõpeb aastane kauplemisõigus börsi vabaturul. Viru Rand ei ole selleks ajaks valmis noteerimiseks börsi põhinimekirjas ja börsitingimuste täitmiseks.

Viru Ranna aktsiatega tehingute tegemine jätkub pankade vahendusel ja tehingute registreerimisega väärtpaberite keskdepositooriumis. Ettevõte kavatseb tulevikus börsile tagasi minna. ÄP

Ärimehed Hans H. Luik ja Rein Kilk otsustasid kumbki investeerida kümme miljonit krooni ajaloolise Ammende villa taastamisse Pärnus, mis meeste kava kohaselt valmib lõplikult tuleva aasta kevadel.

Kilgi sõnul on eesmärk Eesti üks vähestest säilinud juugendvilladest võimalikult algupäraselt taastada.

Luik ütles, et mööbel villase on ostetud ja jõuludeks peaks esimese korruse banketisaal valmis saama. BNS

Soome fonogrammitootjad ja auroriõigusi esindavad organisatsioonid teatavad pöördumises Eesti võimudele, et piraatsalvestuste massilise müügi tõttu Eestis saab Soome filmi- ja muusikaturg aastas kahju ligi 200 miljonit marka.

Pöördumises märgitakse, et suurim probleem on Kadaka kaubanduskeskus, kus turismi kõrgperioodil käib päevas keskmiselt 1200 soomlast. Soome muusikatootjate ja autorite esindajate sõnul pakutakse neile spetsiaalselt soome tarbijaile valmistatud tooteid. BNS

Ajalehe Postimees andmeil võis venekeelse ajalehe Molodjo? Estonii lisalehe Kupet?eskaja Gavan osta keskerakondlasest Tallinna endine aselinnapea Mait Metsamaa, kes ise seda ei kinnitanud.

Ka Kupet?eskaja Gavani üks uutest omanikest Tallinna keskturu kommertsdirektor Vadim Poli?t?uk ei kinnitanud Metsamaa uute omanike hulka kuulumist, kuid ei lükanud seda Postimehe teatel ka ümber.

«Lehe ostis üks pressi investeeriv isik,» ütles Molodjo? Estonii peatoimetaja Sergei Sergejev. Tehingu hinda ega ostjat ei soostunud ta avaldama. BNS

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:57
Otsi:

Ava täpsem otsing