Erakonnad püüavad ärimehi

01. september 1998, 00:00

ASi Rondam omaniku Neinar Seli sõnul pole ta kindlalt otsustanud kandideerimist riigikogusse, sest oma osa nõuab töö Tartu linnavolikogus. «Kindlasti ei pane ma ennast oma piirkonna esinumbriks,» väitis ta.

Seli sõnul on tal palju ettevõtjatest tuttavaid, kes pole rahul praeguse valitsuse majanduspoliitikaga, kuid selle muutmiseks riigikogusse kandideerima on tema väitel valmis vähesed.

Lõplikult saavad valimisnimekirjad valmis alles sügise jooksul, praegu käivad läbirääkimised nii ettevõtjate kui erakondade teiste võimalike koostööpartneritega valimistel.

Keskerakonna valimisnimekirjas peaks praeguste riigikogu liikmete sõnul kandideerima parlamenti ka ärimehed Mait Metsamaa, Enn Rohula, Heikki Lindpere, Arved Liivrand ja eksminister Harri Õunapuu.

Maarahva erakonna fraktsiooni esimehe Tiit Tammsaare sõnul tegutsevad väga jõuliselt nimekirjale kaalu andvate ärimeeste otsimisega nii Rahvaerakond kui Keskerakond, kes on pinda sondeerinud ka samade ettevõtjate seas.

«Koonderakond tundub praegu olevat selles tegevuses veidi sabas sörkijaks jäänud, kuid samas on neil juba väga tugev põhi all näiteks ASi Silmet (Tiit Vähi ja Neeme Jõgi -- toim.) ja ASi Mainor (Ülo Pärnits -- toim.) näol,» ütles Tammsaar.

Koonderakonna peasekretär Ants Leemets tunnistas, et erakonna valimisnimekirjas on tuntav osa ettevõtjatel, kuid põhirõhk on eelolevatel valimistel hoopis noortele ja naistele pööratud.

Rahvaerakonna peasekretäri Indrek Kanniku sõnul on nende valimisnimekirjas kindlasti üsna palju ettevõtlusega tegelevaid inimesi, kuid väga tuntud ärimehi pole. «Ega päris suurärimehed hakkagi kandideerima, sest neil on kasulik erinevate poliitiliste jõududega häid suhteid hoida,» märkis Kannik.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing