Tõrva suurkontserdi eesmärk polnud kasumit teenida

01. september 1998, 00:00

ASi Eesti Kontsert suurürituste, nagu Tõrva suveklassika ja Montserrat Caballe' Tartu kontserdi eesmärk ei olnud teenida kasumit, vaid jõuda kuludega nulli, kinnitas Mäe. «Kontsertide eesmärk on propageerida klassikalist muusikat võimalikult rohkele kuulajaskonnale,» lisas ta.

Eesti Kontserdiga sõlmitud lepingu kohaselt jagab Tõrva linnavalitsus Eesti Kontserdiga võimalikud tulud pooleks, sõnas Tõrva linnapea Edgar Umblia. «Raske on tulude kohta midagi praegu öelda,» lausus ta. «Viimased arved saavad kokku paari nädala pärast.»

Aivar Mäe sõnul oli Tõrva kontserdi eelarve 1,9 miljonit krooni. Müüdud 7500 piletist laekus tulu 1,55 miljonit krooni.

Ürituse kaks peasponsorit ja neli sponsorfirmat eraldasid kontserdi korraldamiseks kokku 350 000 krooni.

Tõrva kontserdi esinejate honorarid, päevaraha, toitlustamine ja autorikaitsetasu läks maksma kokku 600 000 krooni. Helitehnika, Lätist renditud lava ja Soomest saadud toolid maksid kokku 900 000 krooni. Kontsertetenduse reklaamile, transpordile ja majutusele kulus 400 000 krooni.

Kontserdi tehnilise poole eest vastutanud ASi T M Promotion juhatuse esimees Margus Merima ütles, et nii Tõrva kui Caballe' kontserdi butafooria oli enam-vähem samas suurusjärgus, Hispaania primadonna honorar oli aga suurem. Caballe' kontserdi eelarve oli 3 miljonit krooni. Võrdluseks, Tamula järvemuusika kontserdi eelarve oli ligi 3 miljonit krooni, millest umbes kuuendik kulus ilutulestikule. Võru kontserdi korraldas Võru linna kultuurkapital.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing