Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Lätlased müüvad Farma tooteid

03. september 1998, 00:00

Juba sel aastal tegevust alustava müügifirmaga loodetakse leida uusi turge ning muuta turustamist senisest tunduvalt efektiivsemaks, ütles Tallinna farmaatsiatehase juhatuse esimees Arno Kaseniit. Tema sõnul tingis uue ettevõtte rajamise Venemaa majanduse ebastabiilsus, mis lõi otsese vajaduse müügiriske hajutada.

Enam kui poolt Tallinna farmaatsiatehasest omava Grindeksi sidemed Ida-Euroopas avavad Kaseniidu sõnul uusi turge ka Tallinna tehasele, kelle toodang on seni suunatud Venemaa ja muude SRÜ turgudele.

Eelnevatel aastatel on meile talumatult palju kauba eest võlgu oldud, sõnas Kaseniit. Ta lisas, et uus müügifirma peaks tagama raha laekumise müüdud kauba eest.

Senini pole farmaatsiatehas toodangu eksporti Venemaale peatanud, kuigi sealsetel koostööpartneritel on olnud probleeme kauba eest dollarites tasumisega. Selle aasta esimesel poolel vähenes Tallinna farmaatsiatehase müügimaht kolmandiku võrra.

Vastupidiselt oma eelkäijale, farmaatsiatehase endisele juhile Jaak Hionile ei lubanud Arno Kaseniit Tallinna farmaatsiatehase kasumisse jõudmist 1998. aasta lõpuks. Farmaatsiatehase grupi esimese poolaasta kahjum oli ligi miljon krooni, sellest kolmveerandi moodustas Kirna Farmaatsiatehase ASi kahjum.

Juhatus otsib Kirnale uut tegevust, sest senine -- antibiootikumide pakendamine -- on siinsel turul end ammendanud ning ettevõte seisab, märkis Kaseniit. Kirnasse puutuvat hakkab farmaatsiatehase juhatus arutama täna.

Oma ülesandena näeb Kaseniit ettevõtte üldkulude vähendamist. Tegevuse otstarbekamaks muutmiseks tuleb tema sõnul eelkõige üle vaadata kohustused ja vähendada tootmismahte.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:58
Otsi:

Ava täpsem otsing