Eesti Gaas järgmisel aastal suurt hinnatõusu ei luba

17. september 1998, 00:00

Eesti Gaas ennustab selle aasta lõpuks 25 miljoni krooni suurust kahjumit, kinnitas ettevõtte juhatuse esimees Aarne Saar, selle aasta kahjum ei too järgmisel aastal kaasa üldist gaasi hindade tõusu.

Saar rääkis, et järgmisel aastal ei ole ette näha suurt gaasi tarbimise kasvu.

Maailmaturu hindu vaadates ei tohiks gaasi ostuhind mingil juhul tõusta.

Saare sõnul näitavad kõik märgid, et Eesti Gaas on järgmisel aastal kasumis, seda mitte hindade, vaid kulude kokkuhoiu arvel. «Hindu ei saa me tõsta, isegi kui me väga tahaksime,» lausus ta. «Konkurents on hea asi.»

Samas märkis Saar, et mõningates hinnaklassides tõus siiski tuleb, aga need muutused teatatakse pikalt ette.

Märtsikuus tõuseb gaasihind osale eratarbijatest. «Elanikkonnale oleme seni gaasi müünud kahjumiga,» sõnab Saar.

Lokaalkatlamajadele tõuseb gaasi hind aasta alguses. «Neile ei ole gaasi hind muutunud üle kolme aasta ja pärast aasta alguse tõusu jääb hind samale tasemele kaheks aastaks,« lubas Saar.

Erastamisagentuuri nõukogu nõustus 2. septembri koosolekul, et 10% Eesti Gaasi aktsiatest, mis seni kuulusid riigile, ostab Soome firma Neste 47,5 miljoni krooni eest. Saar rääkis, et tema teada peaks Neste aktsiate eest raha maksma järgmisel nädalal.

Erastamisagentuuri peadirektori Väino Sarneti sõnul on Nestega lepingu sõlmimine järgmisel nädalal tõenäoline, kuigi kirjalikku lepet selle kohta ei ole. ÄP

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing