Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ühispanga võimalikud välisinvestorid pole veel kindlad

20. september 1998, 23:00

Ühispanga võimalikud strateegilised välisinvestorid Saksamaalt ja Rootsist hoiduvad investeeringuid puudutavaist kommentaaridest, sest läbirääkimised pole veel jõudnud konkreetsete kokkulepeteni.

Landesbank Schleswig- Holsteini (LB Kiel) Tallinna esinduse juhataja asetäitja Raivo Sulg lausus, et pangal on Ühispangaga kontakte olnud, kuid mingitest otsustest ja kokkulepetest on veel vara rääkida.

Sulg märkis, et LB Kielil on Eesti, Läti ja Leedu pankadega tihe koostöö ja panga esindustel läheb hetkel piisavalt hästi, mistõttu kiirustamiseks pole põhjust.

SEBi infojuht Gunilla Wikman lausus reedel, et pank ei kommenteeri oma võimalikku huvi Ühispanga ega ühegi teise Eesti Panga vastu.

Kommentaaridest keeldus ka Norddeutsche Landesbank (Nord/LB).

Eelmise aasta sügisel tegi Landesbank Schleswig-Holstein Investeerimispanga enamusaktsiate ostu pakkumuse, kuid loobus sellest, sest Investeerimispanga juhtkond ähvardas muidu pangast lahkuda. Investeerimispanga põhiliseks väärtuseks hinnatakse aga sealseid töötajaid.

Sule sõnul on LB Kieli eesmärk head sidemed säilitada ja vorm, kuidas oma esindatust suurendada, pole rangelt määratletud.

Ühispanga arengujuht Jürgen Lamp kinnitas möödunud nädalal, et panga vastu on huvi tundnud Saksa Norddeutsche Landesbank, LB Kiel ja Rootsi Skandinaviska Enskilda Banken (SEB).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:04
Otsi:

Ava täpsem otsing