Duisenberg ei lepi USAga kokku

24. september 1998, 00:00

Duisenbergi sõnul ei aitaks see finantskriisi lahendada, kuid häiriks Euroopa rahaliiduks valmistuvate riikide intressimäärade ühtlustamist.

Euroopa parlamendi rahanduskomitees esinedes ütles Duisenberg, et euro lühiajalised intressid jäävad praeguste Saksa/Prantuse intresside nivoole -- 3,3 protsendile. Samal tasemel on ka Beneluxi riigid ja Austria.

Euroopa keskpank ei kehtesta intressimääraks 11 riigi keskmist, vaid nõuab kõrgemate intressimääradega riikidelt oma intressitaseme järkjärgulist alandamist.

See puudutab esmajoones Iirimaad, Portugali, Itaaliat ja Hispaaniat.

Samuti teatas Duisenberg, et keskpank alandab mõnevõrra oma 1999. a ELi majanduskasvu prognoosi seniselt 3,2 protsendilt.

Samas pole Euroopa komisjoni rahandusvolinik de Silguy ametlikust prognoosist taganenud, mille järgi ELi riikide tänavuseks majanduskasvuks on 3 ja tuleval aastal 3,2 protsenti.

Eurostati avalikustatud andmed on aga vähem optimistlikud -- teises kvartalis oli ELi majanduskasv vaid 0,2 protsenti. Ka mitu juhtivat panka on oma kasvuprognoosi alandanud.

Nii Deutsche Bank, Goldman Sachs kui Salomon Smith Barney arvestavad eurotsooni riikide 1999. a majanduskasvuks 2,6 protsenti.

Veel andis Duisenberg teada, et panga juhatuse otsuse kohaselt ei tule uutele eurosedelitele rahvuslikku sümboolikat. Varem olid Euroopa rahandusministrid omavahel mitteametlikult kokku leppinud, et 20% kupüüri ühest küljest võib kujutada rahvuslikke elemente, kuid lõppsõna jäi keskpankuritele. DI-FT-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing