Automüügi spurt jääb tänavu ära

02. oktoober 1998, 00:00

Kaheksa kuu tulemuste põhjal on tänavune aasta seni kolmest vaadeldust edukaim, kuid viimaste kuude langustendents võib tähendada, et aasta lõpus kokkuvõtteid tehes osutub autokaupmeestele edukaimaks siiski 1997. a. Siis lisandus müügiülevaatesse viimase nelja kuuga ligi 5400 sõidukit. Kui nüüd imet ei juhtu ning autokaubandus ootamatult ei elavne, sulab praegune ligi 1300 auto suurune vahe aasta lõpuks olematuks.

Võrreldes omavahel viimast kaht aastat, on protsentuaalselt suurima hüppe üles teinud Alfa-Romeo -- põhjuseks 1998. aasta auto Alfa-Romeo 156 edu. Suure müügiarvuga markidest väärib esiletoomist Citro?ni kasv, mida põhjendab uus edukas mudel (Xsara) ning uus maaletooja (Veho Eesti).

Hüppeliselt on langenud Fiati, Lada ja Hyundai müük. «Varuosariiulilt Fiati-sugust autot müüa ei saa,» tunnistab Mart Kongo Itaalia Auto ASist, kinnitades, et tõusu algus on siiski näha -- uus keskus valmib oktoobris.

ÄP automüügi ülevaated ilmuvad alates 1996. a jaanuarist. Kui 1996. a vaatlesime vaid kogumüüki (sõiduautode ja tarbesõidukite summa), siis 1997. a eraldasime tarbesõidukid ning sellest aastast peame arvestust ka klasside lõikes. Läbi kolme aasta on võrreldav vaid kogumüük.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing