Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tooraine

12. oktoober 1998, 00:00

Möödunud nädalaga lõppes juba mitu nädalat kestnud nafta hinnaralli. Reede õhtul langes brenti segu novembrilepingute hind rahvusvahelisel naftabörsil Londonis 13 dollarini barrel, mis oli neljapäevasest sulgemishinnast 18 senti madalam. Võrrelduna hinnaralli tipuga oli möödunud nädala lõpuks toornafta hind langenud peaaegu kahe dollari võrra. Uudised toodangumahu vähenemise kohta Nigeerias, mis on tingitud poliitilisest ebastabiilsusest, peatasid reedel mõningasel määral nafta hinna languse. Kuid Nigeeria sündmused peegelduvad hinnaliikumistes arvatavasti vaid lühiajaliselt. Pikemas perspektiivis tundub langustrend jätkuvat.

Hõbeda hind kukkus reedel New Yorgi kaubabörsil 4 protsenti, vedades endaga kaasa ka kulla. Kulla hind tegi tagasikäigu juba Euroopa turgudel, sest dollari kurss liikus pärast ülikiiret kukkumist kolmapäeval ja neljapäeval veidi üles.

Väärismetallid on alates augusti lõpust olnud investoritele turvaline alternatiiv langevatele aktsiatele ja võlakirjadele. Dollari kursi languse tõttu kasvas nõudlus väärismetallide järele ka Aasia juveelitööstuses. Aasia on suurim väärismetallide tarbija.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing