Soome Sonera läheb müüki

20. oktoober 1998, 00:00

Soome parlamendi otsuse kohaselt on lubatud riigil maha müüa 49,9% Sonera aktsiatest. Nüüdses esimeses emissioonis läheb müüki umbes 20% aktsiatest. Aktsia alghind on 36--45 marka. Kokku müüakse eraisikutele ja rahvusvaheliste institutsioonilistele investoritele kuni 158 miljonit aktsiat, millest institutsioonidele on reserveeritud 100,2 miljonit aktsiat ja eraisikutele 26 mln aktsiat, millele transpordiministeerium võib lisada veel 13 miljonit.

Sonera aktsiad on kavas novembris noteerida Helsingi börsil, kus sellest tuleb Nokia ja UPM-Kymmene järel kaalukuselt kolmas aktsia. 36--45margase aktsiakursiga on Sonera turuväärtuseks 67,6--83,2 miljardit Eesti krooni. Aktsia lõplik müügihind selgub institutsiooniliste investorite tehtavate pakkumiste põhjal.

Aktsiakursi kõikumisulatus on antud nõnda suur Helsingi börsi viimase aja suurte tõusude-languste tõttu. Kuid rahutule olukorrale vaatamata on Sonera aktsiad otsustatud eelnevalt kavandatud ajal müüki panna, sest börsieksperdid on kindlad, et Sonera aktsiate vastu on piisav ostuhuvi. Nad lähtuvad oma hinnangus sellest, et investeerijate huvi telekommunikatsioonifirmade aktsiate vastu on viimasel ajal tõusnud, mida näitab ka Dow Jonesi koostatud Euroopa telekommunikatsioonifirmade indeksi 30protsendiline tõus tänavu.

Aktsiamüügi peakorraldajateks on Merita Corporate Finance ja rahvusvaheline investeerimispank Merrill Lynch.

Sonera käive kasvas jaanuarist augustini 20% ja oli 15,86 miljardit krooni. Sonera suurendab järjepidevalt tähelepanu mobiilsidele, mis annab tema aastakäibest juba 49%. Mullu oli see näitaja 45%. Sonera välistegevus, sealhulgas Eestis, Lätis ja Leedus, andis 1997. a 4,2% kontserni käibest.

Sonera kontserni peadirektor Pekka Vennamo lubas firma aktsiaemissioonieelsel pressikonverentsil, et edaspidi kavatseb firma maksta dividendideks 25 protsenti puhastulust.KL-ÄP

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing