Kohvikotist ja Eesti kõrtest punuti kokku d?ungel

22. oktoober 1998, 00:00

Riskisin , sest ega ma täpselt ei teadnud, milline lõplik variant ikkagi välja kukkub, sõnab Metropoli peadirektor Aivar Leping.

Metropoli-pealne ruum sobis ameerikalikule maitsele: kunstpuud, sinise ja kollase kirju vaip, loomapead ja budakujud -- tuba täitsid üksteisele vastu käivad elemendid. Kõige enam viis see omaniku mõtted d?unglile. Kui Leping ühes poes Aino Pajupuu tehtud kõrsmatte nägi, oli otsus naturaalsetest taimedest Eesti d?ungli kasuks tehtud.

Aino Pajupuu pakkus sisearhitektiks Ülo Sirbit ning koos omanikuga pandi kahe öö ja viie päevaga kujundus üles.

«Inimesed nägid vaimus, kuidas asi olema peaks, ja mina teadsin täpselt, mida tahan. Arvestades lühikest aega, polegi tulemus nii väga paha,» iseloomustab Leping.

Tumerohelistes toonides pubi jätab pisut hämara mulje. Seinad on kollakates toonides ja toolide seljatugedel laiutavad Aino Pajupuu maalitud eksootilised linnud. Lakke on tõmmatud päris eestimaine kalavõrk, nagu on kogu taimematerjalgi pärit siitsamast Eestist. Punutistesse on lisatud vaid mõned killud Brasiilia kohviubade kottidest.

Istumiseks saab valida erineva kõrgusega toole ja laudu. Pubi nurkades on kaks bangalot külastajate jaoks. Ka köök on peidetud kõrtest seina taha. Suure baarileti küljes näitavad mahedat valgust punased laternad ning peale puust ninasarviku seinal loob meeleolu ka baarileti taga rippuv kakk, hiir küünte vahel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 19:12
Otsi:

Ava täpsem otsing