Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ASA jääb kauaks võlgu

23. oktoober 1998, 00:00

Kõige suuremad probleemid on firmadel ASA Kindlustusega. Kolmeteistkümnest automüügi- või remondirmast vastati eile kümnes, et ASA Kindlustuse puhul venivad üle tähtaja läinud maksed rohkem kui kolm kuud. ASA võlg nendele firmadele oli kokku 900 000 krooni.

Teise suurema murelapsena maksete tegemise osas nimetati Nordika kindlustust.

ELKE Auto juhatuse aseesimees Riho Sepp rääkis, et probleemid ASA Kindlustusega algasid mitu kuud tagasi.

«Nad apelleerivad oma pikale kahjukäsitlusajale ning otsustamise perioodile, kuid ilmselt on tegemist siiski likviidsusprobleemidega,» ütles Sepp. Ta märkis, et väikeste kõikumistega on ASA ELKE Autole pidevalt võlgu umbes 100 000 krooni ringis. Sepa sõnul on halvim variant, mida juba probleemide lahendamiseks kaalutud on, hakata raha sisse nõudma kliendilt endalt. Viimane peab siis hiljem ise kindlustusseltsiga oma arved klaarima.

ASA Kindlustuse peadirektor Sergei Net?ajev ütles, et ASA Kindlustusel likviidsusprobleeme ei ole. «Probleemid on sellest, et kui kriisi ei olnud, said kõik raha kahe nädalaga. Nüüd ei saa nii kiiresti, aga selle tõttu pole veel midagi juhtunud,» lausus ta.

Net?ajevi sõnul on seadusest tulenevalt maksete sooritamise normatiiviks kolm kuud alates liikluskahju registreerimisest, millest mõnikord on ka üle mindud. «Need on aga erandid,» rõhutas ta.ÄP

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing