Solidaarsusmaks ei nõua eri korda

23. oktoober 1998, 00:00

Isamaaliit esitas teisipäeval riigikogu menetlusse eelnõu, millega teeb valitsusele ettepaneku kehtestada põllumeestele hüvitise maksmiseks solidaarsusmaks.

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Jürgen Ligi selgitas, et vastavat korda küll pole, kuid valitsusel on võimalik see välja töötada. Solidaarsusmaksu kehtestamine eeldab ka maksukorralduse seaduse muutmist.

«Seaduse muutmist ja uue maksu kehtestamist on võimalik teha ühe seaduseelnõuga, seega ei pruugi see protsess pikale venida,» lausus Ligi.

Isamaaliidu liikme Jaanus Betlemi sõnul ei kavanda erakond tulumaksu tõstmist, vaid üks osa praegu kehtivast tulumaksust võiks mingi aja jooksul minna põllumeestele hüvitise maksmiseks. «Solidaarsusmaksu kehtestamise eelnõu tuleks vastu võtta juba sel aastal, et uue aasta algusest saaks maksu koguma hakata,» ütles Betlem.

Isamaaliidu esitatud eelnõu kohaselt koguneks lõpuks solidaarsusmaksuga 250 miljonit krooni.

Valitsus kavandab põllumeestele 227 miljoni kroonise hüvitise maksmist tubaka- ja alkoholiaktsiisi tõstmisega. Betlemi hinnangul pole aga sugugi kindel, kas tubaka- ja alkoholiaktsiisist siiski nii palju üle laekub, sest aktsiiside tõstmisega suureneb alati salakaubandus ja maksud jäävad riigieelarvesse laekumata.ÄP

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing