Eilne käive rekordiline

28. oktoober 1998, 00:00

Eile börsi sulgemisel oli EVPde käive 21,59 miljonit krooni. Päeva jooksul tehti 13 tehingut.

EVP hind langes võrreldes üleeilsega vahepeal isegi 6,7%, kuid päeva lõpuks langus vähenes ja jäi püsima 1,7% languse juures. Eilne EVP sulgemishind oli 0,295 krooni.

EVPdega kauplemine viimastel nädalatel on olnud üsna loid, enamasti on päevakäive jäänud 150 000 krooni piiresse. Üleeile oli EVPde käive 952 864 krooni.

Hansapanga analüütik Heikki Källu sõnas, et ilmselt on eile EVP suur käive seotud mõne suurema erastamistehinguga, näiteks hotelliga Olümpia.

«Üks võimalus, et teatud aeg tagasi on see tehing kinni pandud ja nüüd lihtsalt realiseeriti,» lisas ta. «See võib sama hästi olla ka üks maaostu tehing.»

Källu sõnul ei sõltu EVP käive mingitest suurematest trendidest, vaid konkreetsetest tehingutest.

Hansapanga maakler Märt Meerits sõnas, et eile torkas silma üks suur tehing 35 miljoni EVP-krooniga, mis ilmsesti on seotud hiljutiste erastamisuudistega energeetika vallas. «Kui riik annab ettevõttele võimaluse sularahamaksetega viivitada, siis EVP-maksed tehakse võimalikult varakult,» lausus ta.

Oktoobri keskel otsustas erastamisagentuuri nõukogu müüa Läänemaa elektrivõrgu Soome energeetikafirmale Imatran Voima ja 49% Narva elektrivõrgu aktsiatest USA firma Cinergy Corp osalusega OÜ-le Startekor.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 19:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing