Tartu linnamuuseumi konkurss uuele ringile

30. oktoober 1998, 00:00

Tartu linnamuuseumi ehituskonkursi vaidlustas AS Merko Ehitus, kes kahtles, kuidas saab Linnaehituse 15,067 miljoni krooni suurune pakkumus olla kõige soodsam, kui see oli nende firma pakkumusest ligi miljon krooni kallim.

Riigihanke vahekohus rahuldas septembri lõpus Merko Ehituse kaebuse ja kohustas Tartu linnavalitsuse tühistama oma varasem otsus. Vahekohtu otsuse kohaselt polnud hindamiskomisjoni liige, Tartu abilinnapea Hannes Astok objektiivne. Kui Astoki hinded elimineerida, oleks võitnud Merko Ehitus. Hannes Astok ja Linnaehituse juhataja Alar Kroodo on tädipojad.

Tartu linnavalitsuse linnasekretäri Jüri Mölderi sõnul kuulutab linnavalitsus välja uue riihanke. «Riigihangete seadus võimaldab korraldada kas avaliku pakkumise, läbirääkimistega kaheetapilise pakkumise või riigihanke ühelt pakkujalt,» selgitas Mölder. «Millise neist võimalustest valime, otsustab linnavalitsus järgmisel nädalal.»

Tartu linnamuuseumi ehitus oleks plaanide kohaselt pidanud algama septembrikuu lõpus. Tartu linnaeelarvest on linnamuuseumi hoone remontimiseks ette nähtud kolm miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing