Ühispank pole leidnud investorit

06. november 1998, 00:00

Ühispanga asepresident Janek Mäggi ütles, et ta ei kommenteeri ajakirjandusele võimalike investorite nimesid, kellega pank läbirääkimisi alustab.

Kolmandiku Ühispanga aktsiate vastu on huvi tundnud Rootsi Skandinaviska Enskilda Banken (SEB).

Ühispanga teatel on viimaste kuude jooksul panga juhatuse poole pöördunud mitmed potentsiaalsed partnerid, kes on huvitatud koostööst Ühispangaga ja olulise osaluse omandamisest pangas.

Vastates küsimusele, kas ilmsiks tulnud probleemid Ühispanga ja Hüvitusfondi vahel on võimalikke investoreid eemale peletanud, ütles Janek Mäggi, et mingeid probleeme Ühispanga ja Hüvitusfondi vahel ei ole.

«Investorite reageeringut näitab väga hästi tänane börsipäev, kui Ühispanga aktsia hind tõusis üle kolme protsendi,» rääkis Mäggi.

Ühispanga juhatus otsustas kaasata panga nõustajaks strateegilise partneri leidmisel firma Nomura International plc.

Ühispank teatas, et jätkab ka edaspidi koostööd oma seniste partnerite Läti Unibanka ja Leedu Vilniaus Bankaga. Unibanka otsib strateegilist partnerit ning kui Ühispanga ja Unibanka strateegiline investor oleks sama, oleks see tugev stiimul pankade liitumiseks, teatas eile Unibanka asepresident Ivars Kirsons BNSile.

Janek Mäggi kinnitas uudisteagentuurile BNS, et Ühispanga ja tema nõustaja Nomura Internationali seisukoht on vaadelda kolme Balti turgu kui ühtset tervikut. «Oleme Vilniaus Bankase ja Unibankaga viimasel ajal tõhusat koostööd teinud, mis muudab meid atraktiivsemaks potentsiaalsete strateegiliste investorite silmis,» sõnas Mäggi.

Üks tundmatuks jääda soovinud Eesti pangatöötaja ütles eile Äripäevale, et igasugused probleemid võimalike kahjude kandmisest suhetes teiste finantsorganisatsioonide ja firmadega on pangale halvad ja nende lahendamine võtab aega. Nimetatud isik väitis, et Hüvitusfondi ja Ühispanga vaidluse aluseks olnud tehingute puhul pidi keegi võltsima ühe või mõlema ettevõtte bilanssi ja mõlemal poolel ei saa olla korraga õigus.

Rootsi suurpank SEB näitas kolmandas kvartalis oodatust kehvemaid majandustulemusi. SEBi tegevjuht Lars Thunell kinnitas aga, et pank kavatseb laieneda üle-euroopaliseks pangaks, mille baastegevus oleks Põhjamaades. SEBi A-aktsiad on viimase kvartaliga langenud ligi 40 protsenti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing