W. Duisenberg kaitseb intresse

11. november 1998, 00:00

USA dollar liigub endiselt kiirel marsisammul kõrgemale. Jaapani jeeni suhtes tõusis dollari kurss eile 123,36 jeenini, mis on viimase kuu kõrgeim. Viimase kuue päeva jooksul on Ühendriikide valuuta tugevnenud 7 protsenti.

Saksa marga suhtes toimus kasumivõtmise tulemusena küll väike langus, kuid esmaspäevase 1,3protsendilise tõusu järel on see ka loomulik. Mark sai toetust ka Euroopa keskpanga presidendilt Wim Duisenbergilt, kelle sõnul teeb tööpuuduse kõrge tase Euroopas pangale muret, kuid veel ?okeerivam oleks investoritele Ameerika Ühendriikide ja Euroopa intresside suur erinevus. W. Duisenbergi sõnum oli mõeldud vastuseks Euroopa vasaktsentristlikele poliitikutele, kes avaldavad keskpankadele survet Euroopa monetaarpoliitika lõdvendamiseks. Fundamentaalnäitajate põhjal on dollari positsioonid tugevad ning turuosalised on veendunud, et USA keskpank järgmisel teisipäeval intresse ei langeta.

Samas teeb dollari kiire tõus mõningal määral ettevaatlikuks. Palju oleneb sellest, mida teeb lähipäevil aktsia- ja võlakirjade turg. Kui seal säilub stabiilsus, on see dollarile positiivne.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 19:17
Otsi:

Ava täpsem otsing