Reede 28. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Toyota võttis Nissanilt konkursi võidu

Peep Sooman 20. november 1998, 00:00

Riigihangeteameti hankekorralduse osakonna juhataja Tiina Loosaar kinnitas, et konkurss tühistati, sest päästeameti esitatud pakkumiskutse dokumentides ei olnud ostetavate maastikuautode hindamiskriteeriumid seadusega kooskõlas.

Päästeameti operatiivteenistuse osakonna juhataja Jaanus Vessart ütles, et konkurss tühistati, sest ostetavate maasturite hindamiskriteeriumite osatähtsus ei olnud piisavalt täpselt kirjeldatud. Tema sõnul korraldatakse uus konkurss, kuid sel aastal sellega lõpule ei jõuta.

Protesti esitanud ASi ELKE Auto müügijuht Melvin Sinirand sõnas, et nende firmale oli õigluse jaluleseadmine tähtsam kui kahekümne maasturi müümine.

«Selline hulk autosid turgu oluliselt niikuinii ei mõjuta,» ütles ta. Tema sõnul kavatseb ELKE Auto uuel konkursil jälle osaleda. Kuna pakkumiste taga on Toyota tehas, ei osanud Sinirand öelda, kuipalju autode hinda veel langetatakse.

Konkursi Nissan Patroli maasturitega võitnud ASi Fakto juhatuse esimees Toivo Urva sõnas, et tema suhtub tulemuste tühistamisesse rahulikult.

«Tõenäoliselt korraldatakse uus konkurss, millel me kindlasti osaleme,» lausus Urva. Vimma Toyota vastu pole, kinnitas ta. Urva ütlusel Fakto võidu kaotamisest kahju ei saa, sest maasturite hinnad olid viidud miinimumini.

Päästeamet otsustas 4. novembril, et parima pakkumise esitas kahekümne maasturi ostuks korraldatud hankekonkursil AS Fakto Nissan Patrol maasturile.

Nissanite kõrval jõudsid teise vooru ka ASi ELKE Auto pakutavad Toyota Land Cruiseri maasturid. Kahekümne Toyota pakutud hind oli 7,27 miljonit krooni, Nissanite hind oli 7,38 miljonit krooni.

ELKE Auto esitas riigihangeteametile protesti konkursi tulemuste tühistamiseks 13. novembril.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 08:57
Otsi:

Ava täpsem otsing