Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jaak Leimann meelitab suurinvestorit

Raul Ranne 24. november 1998, 00:00

Koos Leimanniga kohtumisel viibinud majandusministri nõunik Andres Pajuste ütles, et Suncori esindajad on Eestis kohtumas võimalike partneritega ning analüüsivad siinset olukorda.

«Igal juhul on Suncori huvi Eestisse investeerimise vastu tõsine,» lausus Pajuste. «Kogu nende tegevus on praegu suunatud sellele, et põlevkiviõli tootmine Eestis püsti panna.»

Pajuste sõnul oleks Suncori investeering mõõdetav sadades miljonites Eesti kroonides ning tähendaks peale praeguse veel kuue-seitsme miljoni tonni põlevkivi kasutamist aastas.

Kui seni on põlevkivi parimaks kasutamisviisiks peetud selle põletamist elektrijaamades, siis Suncor väidab, et põlevkivist õli tootmine on palju efektiivsem.

Pajuste sõnul huvitas Suncori, milliseks kujuneb pärast Eesti energeetikasüsteemi erastamist põlevkivi kättesaadavus. «Neid huvitab, kes on partner, kellelt põlevkivi ostma hakatakse,» lausus Pajuste.

Ministri nõunik märkis, et Suncor on välja töötanud uudse tehnoloogia kivimitest õli tootmiseks ning järgmise aasta alguses alustab ettevõte Austraalias põlevkivi baasil õli tootmist.

Kui Suncori tehnoloogia end Austraalias õigustab, annab see Pajuste sõnul suured võimalused kasutada põlevkiviõli mitte ainult raskete kütteõlide, vaid ka kergete kütuste tootmiseks. Eesti põlevkivi on palju suurema õlisisaldusega kui Austraalia oma ja seetõttu loodab Suncor Eestist saada efektiivsemat töökäivet.

Suncor on energeetikakontsern, mis toodab õliliivadest õli. Kontserni varade kogumaht on 2,8 mld dollarit ehk üle 40 mld krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 08:57
Otsi:

Ava täpsem otsing