Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ühispank säilitab oma osaluse Leksis

Silva Männik 30. november 1998, 00:00

Ühispanga arendusjuht Jürgen Lamp teatas reedel, et pank plaanib Leksis kindlasti omanikuna jätkata ja teha seda koostöös kindlustusseltsi teise omaniku, ?veitsi kindlustusseltsiga Swiss Re.

«Uue strateegilise partneri otsimine ei ole vältimatult vajalik,» sõnas Lamp.

Ühispank sai Rootsi suurpanga Skandinaviska Enskilda Bankeni (SEB) näol värske välisosaniku, kes on omakorda Skandinaavia ühe suurema kindlustusseltsi Trygg-Hansa suuromanik.

«Värskete arengute taustal peaks Ühispangal hakkama välja kooruma seisukoht, kas ja kuidas oma tegevust kahjukindlustuses jätkata,» rääkis Leks Kindlustuse avalike suhete juht Rivo Saarna. Kuu aega tagasi müüs Ühispank maha oma osaluse kindlustusseltsis Seesam.

Saarna ütles, et kui Leksi puhul räägitakse mingist strateegilisest investorist, tähendab see, et istutakse ühe laua taha SEBi ja Ühispangaga. «Me ei tegele praegu mingi uue välisinvestori otsimise või läbirääkimistega,» kinnitas Saarna.

Reedel Leksi nõukogu esimehe kohalt tagasi astunud Guido Sammelselg väitis, et Leks peab läbirääkimisi mitme välisinvestoriga, kes sooviksid kindlustusseltsi investeerida. Nende nimed ei ole veel avalikustamiseks ning seda teemat kindlustusseltsi nõukogu reedel ei arutanud, lausus ta.

Sammelselg sõnas, et ta taandus Leksi nõukogu esimehe kohalt, sest nõukogu toimumise ajad talle järgmisel aastal ei sobi. Leksi nõukogu valib uue esimehe oma järgmisel koosolekul 10. detsembril.

Guido Sammelselja sõnul võiks kindlustusseltsi uus nõukogu esimees tulla mõnest finantsasutusest, Ühispangast, Hüvitusfondist või ASist Talinvest.

Leksi 16 protsendi aktsiate omanik Swiss Re osalust kindlustusseltsis müüa ei kavatse, teatas reedel Swiss Re esindaja Baltimaades Mati Klaar. Ta ütles samas, et Ühispanga käitumine Swiss Re partnerina pole korrektne olnud. «Nad on meid oma edasise tegevuse kohta pidevalt pimeduses hoidnud,» lausus Klaar.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 08:58
Otsi:

Ava täpsem otsing