Sünnib suurim pank

REUTERS 01. detsember 1998, 00:00

Kahe panga ühinemisel sünnib maailma suurima bilansimahuga (820 miljardit dollarit) pank, mis jätab seljataha ka Ühendriikide Citigroupi ja ?veitsi Union Bank of Switzerlandi, ning maailma kolmas fondihaldaja ja neljas hoiupank. Ühtlasi on see suurim USA finantsasutuse ülevõtmine välisfirma poolt.

Kahe panga järelevalvenõukogud kiitsid pühapäeval heaks kokkuleppe, mille kohaselt Deutsche Bank ostab kõik Bankers Trusti lihtaktsiad hinnaga 93 dollarit aktsia. Reedel oli aktsia hind börsil veidi alla 86 dollari.

Ülevõtmise rahastamiseks tahab Deutsche Bank kaasata uut kapitali umbes 4 miljardit marka, ülejäänu leitakse erinevate finantsinstrumentide, näiteks võlakirjade arvelt. DB lükkas ümber väited, nagu kavatseks ta raha hankimiseks maha müüa talle kuuluvad 12% DaimlerChrysleri aktsiatest.

Tehingu peavad heaks kiitma Bankers Trusti aktsionärid, Ameerika Ühendriigid ja Saksa ametivõimud ja Euroopa Liit.

1989. aastal ostis DB 2,6 miljardi marga eest Suurbritannia Morgan Grenfelli.

Deutsche Bank AG president Rolf Breuer on väitnud, et DB põhituruks on ja jääb Euroopa. Kuid analüütikud viitavad sellele, et Bankers Trusti ostmine on tunduvalt kallim kui Briti panga omandamine, mistõttu on väheusutav, et Deutsche Bank suudab Itaalias, Prantsusmaal jt Euroopa riikides lähiajal veel panku osta, nagu Breuer on lubanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 08:58
Otsi:

Ava täpsem otsing