Suurfirmade ühinemise buum

REUTERS 02. detsember 1998, 00:00

Eile teatasid Saksa farmaatsiafirma Hoechst AG ja Prantsuse Rhone-Poulenc SA, et liidavad oma ravimite ja agrokemikaalide tootmisüksused ühisfirmaks, millest saab oma ala suurim firma maailmas. Ühisfirma nimeks saab Aventis ja selle aktsiad jagunevad partnerite vahel võrdselt. Aventisest saab maailma juhtivaid farmaatsiatoodete, agrokemikaalide ja loomaravimite tootjaid, mille aastaseks müügikäibeks kujuneb ca 274 miljardit Eesti krooni.

Aventise loomine on esimene samm kahe emafirma liitumisel, mis peaks aset leidma kahe-kolme aasta jooksul.

Eile teatas samuti Prantsuse energeetikagrupp Total SA, et liitub Belgia Petrofinaga, mille tulemusel moodustub maailma suuruselt kuues ja Euroopa kolmas naftafirma. Total ostab 41% Petrofina aktsiatest aktsiavahetuse teel. Analüütikud hindavad tehingu kogumaksumuseks 162 miljardit Eesti krooni. Uue grupi nimeks saab Total Fina ja ta on Euroopa suuruselt kolmas naftafirma.

Uue Total Fina grupi eelmise aasta konsolideeritud müügikäive oli 725,5 miljardit Eesti krooni ja kasum 26,3 miljardit krooni. Koondfirma turuväärtus möödunud-
nädalase aktsiahinna alusel on 531,6 miljardit krooni.

Analüütikud usuvad, et ühinemine teostub järgmise aasta teises kvartalis. Ühendatud grupil on tugev turupositsioon Beneluxi maades, Prantsusmaal, Suurbritannias, Saksamaal, Hispaanias ja Itaalias.

Läinud reedel teatasid Saksa Viag AG ja ?veitsi Alusuisse Lonza Group (Algroup) lõplikult, et ühinevad 424 miljardi Eesti krooni suuruse müügikäibega tööstusgrupiks. Tekib maailma üks suuremaid konglomeraate, mis on esindatud energeetikas, alumiiniumi- ja pakenditööstuses, keemiatööstuses ja telekommunikatsiooni alal.

Uus grupp oleks vaieldamatu liider meditsiini-, kosmeetika- ja toiduainepakendite alal, aga ka autotööstuse alumiiniumdetailide tarnijana ja mitmes keemiatööstussektoris, ütles Algroupi peadirektor Sergio Marchionne.

Ühinemine toimub aktsiavahetuse teel. Kokkuleppe kohaselt vahetatakse üks Viagi aktsia ühendatud grupi kümne aktsia vastu ja üks Algroupi aktsia uue grupi 21,7 aktsia vastu.

Grupi peakorter tuleb Münchenisse ja seda asub juhtima Viagi juhatuse esimees Wilhelm Simson.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 08:58
Otsi:

Ava täpsem otsing