Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Usaldus ei taastu

REUTERS 07. detsember 1998, 00:00

Venemaa peaminister Jevgeni Primakov ütles reedel maailma majandusfoorumil, et kõnelused IMFi tegevdirektori Michel Camdessus'ga on viinud ta järeldusele, et valitsus peab kriisile leidma «Vene» lahenduse, mis lähtub Venemaa sotsiaalsetest tingimustest.

«Kõige hullem on, et levib ja süveneb usaldamatus Vene turumajandusreformide jätkumise suhtes,» ütles Primakov. Ta kinnitas, et Venemaa ei tagane reformidest, kuid vajab nende teostamiseks stabiilsust ning sotsiaalse orientatsiooniga reforme.

Peaministri sõnul vajab Venemaa hädasti rahvusvahelist abi oma välisvõla teenindamiseks ja restruktu-
reerimiseks, sest vastasel juhul moodustavad Venemaa võlakohustused tuleval aastal föderaaleelarve tuludele lähedase summa. Kusjuures Venemaa ebaõnneks alaneb tema peamise tuluallika, energiaressursside hind maailmaturul jätkuvalt.

Primakov lubas, et rubla ujuvkurss säilib ning et ei ole plaanis piirata ei dollari vaba ringlust Venemaal ega importi.

Rubla kurss kukkus reedel järsult ning Vene raha kaotas ligi 4% oma väärtusest dollari suhtes. Venemaa finantsturul kardetakse, et rubla võib sattuda uude vabalangusse, sest riigi majandusnäitajad on endiselt sünged ja uusi välislaene silmapiiril ei ole. Rahapuudus ei ole võimaldanud keskpangal viimasel ajal rubla kaitsta. Keskpanga reservid on viimase kuue nädalaga kahanenud 800 miljoni dollari võrra.

Majandusministeerium hoiatas reedel, et Vene sisemajanduse kogutoodang võib väheneda järgmisel aastal 5--7%, kui IMF Moskvat rahaliselt ei toeta.

Majandusfoorumil kõnelnud Venemaale suur-
investeeringuid teinud lääne firmade esindajad rõhutasid, et Venemaa valitsus peab otsustavalt tegutsema kuritegevuse ja korruptsiooni vastu ning muutma maksuseadused selgeks ja läbipaistvaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 08:59
Otsi:

Ava täpsem otsing