Soomlane süüdistab keskturu juhtkonda tagakiusamises

Sirje Niitra 09. detsember 1998, 00:00

OÜ Pepe Kala omaniku Pertti Tervoneni sõnul on keskturu juhtkond ka varem neilt voolu ära võtnud ja koguni turvamehed uksele pannud, et ostjaid eemale peletada.

Eile hakkasid müügipaviljonis torud omaniku sõnul juba külmuma ja soetatud kalavaru võib ilma külmkappideta hävida. Paviljon müüb päevas kaupa 20 000 krooni eest.

Tervoneni esindava juristi sõnul, kes ei soovinud oma nime avalikustada, nõudis keskturu kommertsdirektor Vadim Poli?t?uk temalt poe normaalse tegevuse taastamise eest 2,4 miljonit krooni. «Siis lubas kohe elektri tagasi anda,» märkis jurist.

Sekeldusi on ka Pepe Kala tegevusloaga, mille tähtaeg mõni aeg tagasi läbi sai. Kesklinna valitsusest on kalakaupmees tagasi saadetud väitega, et loa peab andma keskturg ise. Tervoneni sõnul pole tema ainus turumüüja, kes praegu samasuguse probleemiga silmitsi seisab, vaid neid on kümmekond.

Tervoneni väitel on konflikt turu juhtkonnaga üha süvenenud. Tema eestlasest abikaasa Reet, kes on Pepe Kala kaasomanik ja juhataja, pidi soomlase sõnul eelmisel nädalal kahe lapsega Soome minema. «Ta sai pideva hirmu all elamisest täieliku närvi?oki,» lausus mees.

Keskturu direktor Margus Kuustik ütles, et tema pole Pepe Kala poodi sulgenud ega voolu ära võtnud. «Seal on ülekoormus, mistõttu kaitsmed lööb kogu aeg välja, aga elektriprojekti, kus selguks, mis on vooluvõrku ühendatud, pole neil näidata. Meil on sama liini peal ka teisi poode ja elektrik tegi ettekande, et tingimused poes ei vasta nõuetele,» selgitas Kuustik.

Pepe Kala tegevusloa kohta ei osanud keskturu direktor midagi öelda. Tema sõnul peaks tegevusloa väljastama Tallinna kesklinna valitsus.

Kesklinna valitsuse ettevõtlusosakonna juhataja Tiina Kink ütles, et Pepe Kala omanik on tõepoolest tema jutul käinud. «Paljud turumüüjad nimetavad oma paviljoni kaupluseks ja arvavad, et peavad siit tegevusloa saama, aga selleks peab neil olema ehituskasutusluba, mida neil ette näidata ei ole,» lausus ta.

Pepe Kala on Kinki sõnul kirjas ajutise rajatisena, millele peab müügiperioodi pileti väljastama Tallinna keskturu juhtkond.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 08:59
Otsi:

Ava täpsem otsing