Norma Poola-projekt takerdus

Raul Ranne 24. detsember 1998, 00:00

Norma finantsdirektor Peep Pihotalo kinnitas eile, et järgmise aasta alguses Norma oma turvavöösid Poolas asuvasse Opeli tehasele kindlasti tarnima ei hakka.

Norma turundus ja arendusdirektor Peeter Tibbo selgitas, et turvavöö peab enne Poolas Gliwices asuvas tehases toodetavale Opel Astratele paigaldamist läbima nii Norma kui Opeli katsetused.

Norma saatis oma näidised katsetusteks Opelile juba selle aasta jaanuaris. Ehkki Opel lubas oma katsetused sooritada kaheksa nädala jooksul, said nad sellega valmis alles oktoobriks. «Neil oli meie turvavööde suhtes paar väikest märkus, mis me oleme praeguseks kõrvaldanud ning uueks katsetamiseks saadame omad näidised järgmise aasta üheksandal nädalal (märtsi alguses -- toim),» sõnas Tibbo. Ta lisas, et nüüd lubas Opel katsetused võimalikult kiiresti ära teha.

«Ma usun, et regulaarsed lähetused Gliwicesse hakkavad toimuma järgmise aasta teisel poolel,» lausus Tibbo.

Normal seisab tootmise alustamise ootel Poola tarneteks ettevalmistatud spetsiaalne liin. Opel soovib Poolas toodetud Astratele odavamaid turvavöösid, rääkis Tibbo.

Esialgu plaanib Opel Gliwices toota aastas 70 000 Opel Astrat. Et iga auto peale läheb neli turvavöökomplekti, võiks Norma sinna müüa kuni 280 000 turvavööd.

Praegu toodab Norma aastas umbes 2,3--2,5 miljonit turvavööd.

Küsimusele, kas Norma tarnib turvavöösid veel mõnele lääne autotööstusele, vastas Tibbo, et sõiduautode osas on praegu veidi vara rääkida, sest Norma plaanid on seotud eelkõige nende autofirmadega, kes sooviksid oma tootmist Venemaale rajada. Kuna aga seal on rasked ajad, on need projektid alles selgusetud.

«Üsna kindlalt oleme me kanda kinnitanud Euroopa bussitootjate juures,» märkis Tibbo. Tema sõnul on juba saadetud partii turvavöösid Renault' busside jaoks.

«Ma arvan, et 2000. aastal saame me Renault' ja selle T?ehhis asuva tütarettevõtte Karosa busside jaoks põhiliseks turvavööde tarnijaks,» lausus Tibbo.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:03
Otsi:

Ava täpsem otsing