Läänemaalased saavad kaks nädalat odavat elektrit

Inno Tähismaa 02. jaanuar 2001, 12:46

Elektrienergia hind tõuseb kaks nädalat hiljem Läänemaal, kus elektrivõrgud kuuluvad Soome energiakontsernile Fortum ja nii võidavad läänlased keskmiselt 5 protsenti elektrile kuluvast rahast.

?Põhjus on selles, et Eesti Energia teavitas meid uutest hindadest 1. juulil ja meil kulus kaks nädalat, et oma hinnakiri energiaturuinspektsiooniga kooskõlastada,? ütles Fortum Läänemaa juhataja Are Veski.

Uued elektritariifid hakkavad Fortum Läänemaa äri? ja koduklientidel kehtima 15. jaanuarist. Elektriarvestinäidud tuleb fikseerida 15. jaanuaril, vana tariifi järgi saab tasuda 31. jaanuarini.

Pärast hinnatõusu kehtivad nii Fortum Läänemaa kui Eesti Energia klientidele ühesugused energiahinnad.

Praegu ostab Fortum Läänemaa elektrit Eesti Energialt. Veski sõnul on võimalik, et Fortum hakkab elektrienergiat ostma naaberriikidest, kus hind on odavam.

?Põlevkivienergia on küllaltki kallis toode, kõik sõltub sellest, kuidas ettevõte end majandada suudab. Praegu investeerime tunduvalt rohkem, kui ettevõte toodab,? sõnas Veski.

Kahe viimase aasta jooksul on Fortum Läänemaa investeerinud jaotusvõrgu rekonstrueerimisse 53 mln kr. Fortum Läänemaal on 1000 äri? ja 16 000 koduklienti.

Uudise vahendas Lääne Elu ajakirjanik Andrus Karnau.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing