Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hinnatõus andis hoobi Läänemaa haiglale

ÄP Online 05. jaanuar 2001, 00:00

Ühtaegu ravimi hinna tõusuga vähenes Läänemaa haigla lepingu maht haigekassaga.

?Rahvaloendus näitas, et Läänemaal on haigekassa liikmeid arvatust vähem, seetõttu vähendati ka lepingu mahtu,? selgitas Läänemaa haigla peaarst Tõnis Siir. Ta ütles, et ravimid on toidu kõrval üks haigla suuremaid kuluartikleid.

?Kindlustatute arv on nii palju vähenenud,? kinnitas Läänemaa haigekassa direktori kohusetäitja Reet Tuisk.

Siiri sõnul ei ole veel selge, kui palju haigla peab kulu vähendama. ?Võib-olla tuleb ravimite nimekiri üle vaadata,? ütles ta. ?Alustame siiski ajurünnakuga.?

Reet Tuisu sõnul ei ole ravikindlustuslepingu mahu 10protsendiline vähenemine veel kindel. ?Avalik-õiguslik haigekassa hakkas tegutsema 1. jaanuarist, nõukogu kinnitab eelarve esimese kvartali lõpuks,? ütles ta.

Ravimite käibemaks tekitas peavalu ka apteekritele, kellel tuli kõik hinnad töö käigus ümber arvestada.

?Viis protsenti hinnatõusu ei ole inimestele probleem, aga meie töö ajas see segi,? ütles Läänemaa apteegi juhataja Marju Rebane. Tema sõnul on kassaaparaadid võimelised hinnale otsa arvestama vaid ühe käibemaksu. Nüüd on osal ravimitel 18protsendiline ja ülejäänutel 5protsendiline käibemaks.

Jaanuarist lisandus 5protsendiline käibemaks nii käsimüügi- kui ka retseptiravimitele. Varem olid 18protsendilise käibemaksuga maksustatud kreemid, osa ravimtaimi ja vitamiine.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:59
Otsi:

Ava täpsem otsing