Netcom päästab 3G litsentsita jäänud Telia

08. jaanuar 2001, 10:01

Rootsis uue põlvkonna mobiilsideloa saanud sidekontsern Netcom ja selle tütarfirma Tele2 sõlmisid riigi suurima sidefirma Telia ja selle tütarfirmaga Telia Mobile kavatsuste protokolli ühisettevõtte moodustamiseks kolmanda põlvkonna mobiilsidevõrgu väljaehitamiseks ja haldamiseks, kirjutab Dagens Industri online.

Osalus ettevõttes jaguneb poolte vahel 50-50.

?Kokkulepe tähendab, et Telia ja Tele 2 saavad võrdse juurdepääsu Tele2-le antud litsentsile,? kirjutab Telia pressiteates.

?Rootsi mobiilside klientidele tähendab see, et nad saavad kasutada mõlema operaatori teenuseid madalama hinnaga kui olnuks võimaik esialgse seisu puhul,? teatavad Telia kontsernijuhi kt Marianne Nivert ja Netcomi direktor Lars-Johan Jarnheimer ühises avalduses.

?Koostöö vähendab oluliselt UMTS-investeeringute riski. See võimaldab meil säilitada klientide jaoks konkurentsivõimelised hinnad,? ütles Jarnheimer.
Telia ja Netcomi kokkulepe jääb kehtima hoolimata sellest, millise tulemuse annab Telia kohtukaebus Rootsi posti- ja sideameti üle, mis Telia detsembris koduturul 3G litsentsist ilma jättis, teatas firma.

Kokkuleppe peavad kinnitama Rootsi konkurentsiamet ning posti- ja sideamet.
Telia ja Netcom kaaluvad sarnast koostööd UMTS võrgu osas ka Norras.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing