Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Scania saavutas veokimüüjate kahe aasta parima tulemuse

Tanel Raig 09. jaanuar 2001, 00:00

Detsembris jõudis Eestis uute veoautode müügi tipptulemuseni Scania Eesti, kes müüs kuuga 18 uut veokit. See on viimase paari aasta suurim müük ühe firma kohta.

Viimati suudeti niipalju ühte marki veoautosid Eestisse ühe kuuga müüa 1998. aasta novembris, kui müüdi 20 uut Ivecot. Sacnia Eesti juhataja Janno Karu kinnitab, et suure müüginumbri taga ei olnud mõni üksik suurost, vaid üks firma ostis 3 autot korraga. Karu sõnul põhjustas aasta lõpus veoautode ostubuumi rahvusvahelisi autovedusid teostada võimaldavate CEMT veolubade jagamine. Kuna nende lubade jagamisel on kehtestatud autodele väga ranged saaste- ja müranõuded, siis ostsid paljud veofirmad just aasta lõpus uusi nõuetele vastavaid veokeid.

Samas osteti 18 Scaniast seitse Eesti sisesteks kallur- ja metsavedudeks. See näitab, et ka Eesti sisestel vedudel on veohind vedajatele muutunud soodamaks võimaldades neil investeerida uute autode ostmisse.

Praeguseks tehtud tellimuste järgi Karu kinnitusel jaanuaris enam nii hoogsat müüki oodata ei ole.

Tähelepanuväärse müügitulemuseni jõudis juba teist kuud järjest ka Hansa Auto. Kui novembris müüs Hansa Auto 13 Renault?i, siis detsembris müüs Hansa Auto 12 Sisu veokit. Nendest üheksa veokit läksid riigihanke korras maanteeametile. Tehingu maksumus oli üle 16 miljoni krooni.

Veoautode müük detsember 2000

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:59
Otsi:

Ava täpsem otsing