Tehnoloogiaaktsiate hinnad läbisid eile USAs tõusu

Peeter Koppel 10. jaanuar 2001, 09:54

Tehnoloogiakeskne Nasdaq tegi eile selle aasta teise tõusu kerkides 1,89 protsenti 2441,30 punkti tasemele.

Tõus tugines arvamusele, et Föderaalreserv jätkab intressimäärade alandamist, juhul kui makronäitajad peaksid seda nõudma. Seda arvamust kinnitasid ka kahe kõrge Föderaalreservi ametniku kommentaarid, milles kinnitati, et Fed jälgib majanduse olukorda pingsalt ning on langustsüklisse mineku vältimiseks valmis edasisi meetmeid rakendama.

Lisaks sellele leiti, et praegustesse madalaks peetavatesse hindadesse on piisavalt halbu uudiseid ja oodatule alla jäävaid majandustulemusi sisse arvestatud.

Turg ei reageerinud üldisemas plaanis ka Nokia oodatust väiksematele 2000. a müüginumbritele ning uudise mõju piirdus vaid moobiilside sektoriga, kus läksid langusse ka teised sama ala suuremad tegijad Motorola ja Ericsson. Nokia lõpetas 4 dollarit madalamal 39 dollari tasemel.

Motorola avaldab oma eelmise aasta viimase kvartali tulemused täna peale kauplemise lõppu. Kasumiks aktsia kohta oodatakse 15 senti. Eelmise aasta sama perioodi kasumiks oli Motorolal 26 senti.

Analüütikute hinnangul võib Nokia uudise suurema tähelepanuta jätmine anda tunnistust sellest, et investorid on pilgud pööranud käesoleva aasta teise poolaastasse, mil majanduse üldine olukord on seoses Föderaalreservi sammudega hakanud paranema.

New Yorgi börs liikus Nasdaqile vastasuunas ning Dow sulgus 0,46 protsenti madalamal 10 572,55 punkti tasemel. Languse põhjuseks oli kerge müügilaine tööstus-ja finantssektoris.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing