Valida on mitme vahel

Viktoria Korpan 12. jaanuar 2001, 00:00

Telefoniteenuste pakkumiste rohkus võib pea segi ajada ? kõik operaatorid vannuvad, et just nende ühendus on kindlaim ja tariifid madalamad kui konkurentidel.

Olgem ausad, ega me iga päev Jaapani helista ? mõne suuna puhul hinna langemine 40 kroonilt 18 kroonile on küll muljetavaldav, kuid enamikule meist täiesti kasutu. Isegi USAs elavatele sugulastele ei ole vajadust tihti helistada ? asja ajab lihtsamini ja odavamalt ära e-kirja saates.

Mis kõnesid võtame tavaliselt telefonilt kõige rohkem? Kohalik kõne, riigisisene ja mobiiltelefonile. Eesti Telefoni statistika näitab, et minutite poolest on kõige populaarsemad rahvusvahelised suunad Soome, Rootsi, Venemaa, Läti ja Saksamaa. Kui võrrelda Eesti Telefoni, Tele2 ja Unineti pakutavaid hindu just nende riikide osas, siis Tele2 abil on odavam helistada Saksamaale (3,50 kr/min), Rootsi (1,50 kr/min) ja Venemaale (3,75?5,25 kr/min). Uninet ja Tele2 pakuvad võrdselt soodsa hinnaga kõnesid Lätti (3,95 kr/min) ja Soome (1,95 kr/min).

Ka kõnede puhul mobiilile on Tele2 hinnad madalamad ? vaatamata sellele, et Uninet ja Radiolinja Eesti (RLE) on sõsarfirmad, on RLE numbrile helistamine Tele2 kaudu Uninetist oma 20 senti soodsam (3,30 kr/min), kõne EMT numbrile on 3,60 krooni ja Q GSMi võrku 2,65.

Unineti kaudu saaks helistada RLE võrku hinnaga vaid 2,95 krooni minuti eest siis, kui tellida firmalt 30 kõnekanaliga vahendusjaam liitumishinnaga 8000 krooni ja kuutasuga 4000 krooni. Sel juhul saaks ka Eesti Telefoniga võrreldes üks sent odavamat kohalikku kõnet ? päeva ajal oleks see 23 senti ja kell 19?07 17 senti minuti eest, öist tariifi pole. Pikki kõnesid võib aga soovi korral öösel pidada Eesti Telefoni vahendusel hinnaga 8 senti minut. Tavalise inimese jaoks jääb Eesti Telefon vähemalt esialgu ainsaks kohaliku kõne pakkujaks.

Kolmele vägevale on üritanud väga madalate rahvusvaheliste kõnede tariifide poolest ?ära teha? kaabellevifirma STV, kes avalikustas koos Unineti ja Tele2ga oma teenuste hinnad novembri lõpus, kuid konkurents on hetkel vaid paberi peal ? sidumisleping Eesti Telefoniga STV-l puudub. ?Kui ei ole sidumislepingut, ei ole ka operaatorkood avatud,? seletab Eesti Telefoni meediasuhete juht Ain Parmas.

Rotermanni Viiking hotelli direktor Oksana ?olonkovskaja ütleb, et kuigi ta on teadlik, et 1. jaanuarist saab valida mitme operaatori vahel, kasutab ta ikka veel ainult Eesti Telefoni teenuseid. ?Oleme veel otsimise ja võrdlemise protsessis,? ütleb ?olonkovskaja, kelle sõnul moodustavad suurima osa mitmetuhandekroonisest telefonikuuarvest kõned Soome, Venemaale ja mobiilivõrkudesse.

?Hotellitubades olevad telefonid ühendame arvatavasti ühe kindla operaatori koodi alla, et klientidel ei tekiks segadust,? sõnab ta. ?Administratiivkõnede osas hakkame tõenäoliselt kasutama mitme operaatori teenuseid, vaatame, kes mida odavamalt pakub, ja teeme töötajate jaoks meelespea, kuidas helistada.?

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing