Jõgevamaal põllumaa nappus

Inno Tähismaa 15. jaanuar 2001, 18:46

Jõgevamaal on saanud probleemiks põllumaa nappus, kirjutab homne Vooremaa.

Jõgeva valla maakomisjon arutab lähipäevil maade taotlemisavaldusi, praegu OÜ Vaimastvere Agro kasutada olevatele valla maadele on laekunud taotlused ASilt Perevara ja ASilt Kuremaa Klii.

Möödunud aasta 1. juulil asutatud OÜ Vaimastvere Agro ostis ASilt Lacto varem OÜle Vaimastvere Põllumehed kuulunud pankrotivara, mille hulka kuulus ka maade kasutamiseõigus. Detsembris otsustas vallavolikogu anda maad OÜle Vaimastvere Agro ajutiseks kasutamiseks kuni kolmeaastase tähtajaga.

Lisaks 979 hektarile on Agro rentinud ligi 500 ha maad teistelt Vaimastvere kandi maaomanikelt. Ligi 300 hektarit heinamaid on renditud Tabivere, Palamuse ja Rakke vallast. Firmal on 500 lüpsilehma ja 490 noorveist. Osaühing annab tööd 56 inimesele. Sügiskündi tehti 500 hektaril, rohkem künnimaad tegevdirektori sõnutsi firmal ei ole.

Jõgeva Tootjate Liidu juhatuse esimees ja ASi Perevara üks omanikke Urmas Ingver ei soovinud enne maakomisjoni istungit olukorda kommenteerida. Ta mainis vaid, et AS Perevara tahab teada, mis alustel ja kriteeriumidel antakse Jõgeva vallas maid ajutiseks kasutamiseks.

Komisjon kuulab osapooled ära ja esitab siis oma seisukohad vallavolikogule, kes peab tegema otsuse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing