Edelaraudtee koondab 24 ametikohta

17. jaanuar 2001, 13:48

Edelaraudtee juhtkond otsustas seoses tööde ümbekorraldamise ja tööde mahu vähenemisega koondada Edelaraudteest veebruari alguses 18 ametikohta ning 1. märtsist veel 6 ametikohta.

Kuna mõned töötajad on ametis osalise koormusega, saavad koondamisteate kokku 26 töötajat. 'See otsus pole seotud võimaliku rongiliikluse katkemisega Tartu ja Narva suunal ning Kagu Eesti liinidel', ütles Edelaraudtee juhatuse liige Henn Ruubel.

Ruubeli sõnul tagab Edelaraudtee tänase otsusega kõikidele koondatavatele inimestele seadustes ettenähtud tarvilikud sotsiaalsed garantiid. 'Koondatud inimesed saavad nii töölepingu järgsed kompensatsioonid kui vastavalt kollektiivlepingus ettenähtud hüvitised', sõnas Ruubel. 'Täpse koondatud ametikohtade kirjelduse oleme edastanud ka Eesti Raudteeelaste Ametiühingule', ütles Ruubel.

Koondatavatel ametikohtadel töötavatest töötajatest on kuus töötajat pensionärid. Ühe töötajaga on sõlmitud tööleping töötamiseks kohakaasluses ning kolme töötajaga oli tööleping sõlmitud määratud ajaks. Koondatavatel ametikohtadel töötajatele esitatakse taotlus lõpetada töölepingud poolte kokkuleppel.

Edelaraudteel töötab peale koondamist 800 töötajat. Edelaraudteel sõlmitud erastamislepingu järgi otsest töökohtade säilitamise kohustust ei ole.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing