Vanalinnas meeletu korteribuum

17. jaanuar 2001, 11:12

Tallinna vanalinnas müüakse kortereid seni utoopilistena näivate summade eest. Kinnisvarafirmas Uus Maa peamiselt vanalinna korterite müügile spetsialiseerunud maakler Tanel Tarum ütles, et vanalinnas tehakse tehinguid uskumatute hindadega.

'Kui asi on vähegi eksklusiivsem, siis ostetakse kohe, ostjad on sellised, kes maksavad kohe 2,5 kuni 3 miljonit krooni,' rääkis Tarum.

'Hinnad on utoopilised, näiteks Jegorovi majas(Raekoja platsi, Kinga, Mündi ja Pika tn vahel) müüakse kortereid praegu hinnaga 30 000 kr /m², tegelikult oleks normaalne küsida 20 000-25 000 kr/m² kohta,' ütles Tarum.

Tema sõnul plaanib maja omanik, kinnisvaraarendusfirma Pro Kapital hinnad üle vaadata. Tarumi hinnangul pole võimatu, et korterite ruutmeetrihind kerkib lähiajal 35 000 kroonile. 'Paari kuuga osteti 10 korterit,' selgitas tarum omaniku hinnatõstmisplaane.

Päevatoimetaja kommentaar:

Ilmselt on korteribuum vanalinnas tingitud sellest, et hästi läbimõeldud projekte on selles piirkonnas siiani vähe. Vanalinn on väike, samas kerkib sealsete elamispindade väärtus Eesti ühinemisel Euroopa Liiduga esimesena. Korter vanalinnas on ka paljude ärimeeste hinnangul kindel investeering tulevikku.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing