Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hollandi ärimees nõudis enne kadumist sisse oma suurvõlga

18. jaanuar 2001, 08:09

Hollandi ärimehe Pier Sienema kadumine võib seotud olla miljonite dollariteni küündiva võlaga, mida ta nõudis allilmaga seostatud tubakafirmalt Bankend Eesti AS, kirjutab Postimees.

Oma nime saladuses hoida palunud Sienema tuttav rääkis, et Bankendiga sidus 19. detsembril kadunud hollandlast juba mitme aasta pikkune partnerlus.

Algul sõbralikult sujunud suhe muutus teravaks aga mullu sügisel pärast seda, kui Bankendi omanikud müüsid Austria Tabak AG-le maha oma ainuõiguse müüa Eesti turul Philip Morrise tubakatooteid.

?Sienema nõudis selle tehingu pealt õigustatult oma osa, sest nagu mina mõistan, oli just tema see, kes organiseeris ja aitas rahaliselt Bankendil saavutada Philip Morrisega kokkuleppe, mis 1996. aasta suvel tõi neile toodete ametliku maaletooja õigused,? ütles Sienema äridega kursis olev mees.

Summa, mida Sienema Bankendi juhtidelt nõudis, küündis tema väitel mitme miljoni dollarini. Väidetavalt ei näidanud aga Bankend üles mingit erilist huvi nõutud summat maksta, mistõttu jõudis asi konfliktini.

Ka selsamal päeval, mil Sienema Eestis tegutseva firma tegevjuht teda viimati elusana nägi, pidi hollandlane võlaküsimuse arutamiseks kohtuma Bankend Eesti ASi ühe juhi Aleksandr Kovalt?ukiga.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing