Tartu kiirabi tahab koonduda sihtasutusse

18. jaanuar 2001, 08:22

Tartu linnavalitsus ja ülikooli kliinikum alustasid eile läbirääkimisi, et luua sihtasutus, kuhu koonduksid Tartu Kiirabi ja kliinikumi reanimobiili- ning sanitaartransporditeenistus, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu Kiirabi peaarst Katrin Paju ütles sihtasutuse loomise põhjendusena, et riigikogus eile teisel lugemisel olnud tervishoiukorralduse seadus ei näe ette munitsipaalseid tervishoiuasutusi, seda aga Tartu Kiirabi on.

Kuigi Tartu Kiirabi kuulub Tartu linnale, ei saa see linnaeelarvest sentigi. Kogu raha tuleb sotsiaalministeeriumilt ja kiirabiteenuse ostmise lepingu sõlmib maavanem. Täpselt nagu ülikooli kliinikumigagi.

Sihtasutuse Tartu Ülikooli Kliinikum anestesioloogia- ja intensiivravikliiniku direktor Ago Kõrgvee refereeris teist sama seaduse eelnõu sätet, mis ütleb, et kiirabiasutus ei või pakkuda muid teenuseid. ?Aga ülikooli kliinikum kaheldamatult teeb seda,? nentis Kõrgvee.

Kõrgvee nimetas põhiliseks võiduks sihtasutuse loomisel, et kogu kiirabiteenistuse koondamine ühte asutusse lubab säästa raha ja tööjõudu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing