Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Uus omanik pani tehase taas tööle

ÄP Online 19. jaanuar 2001, 00:00

Eelmise aasta detsembris ostis Taani firma World Wide Wind kõik Hansa Graanuli aktsiad. Hansa Graanuli kontrollpakk oli varem Rootsi firma, Uppsalas asuva puiduküttega tegeleva Fastbränsle AB käes.

Aktsiate müüki vahendanud OÜ Investeerimiskonsultatsioonid juhataja Raul Kirjaneni sõnul tegeleb World Wide Wind alternatiivenergia tootmisega, millest suure osa moodustab tuuleenergia.

Arno Anieri andmeil toodab Hansa Graanul praegu ööpäevas 100 tonni saepurugraanuleid. Tehase maksimumvõimsus on 120 tonni graanuleid ööpäevas.

Kui varem köeti Hansa Graanuli toodanguga ühte Stockholmi suurt katlamaja, siis nüüd läheb kogu toodang Taani väiksetesse katlamajadesse.

Kuna saepuru kuivatamine ja pressimine on energiamahukas, tuleb graanulitonni omahind kõrge ning see pole Eestis veel konkurentsivõimeline teiste kütustega. Põhjamaad suudavad saepurugraanuleid osta, sest seal on fossiilsetele kütustele kehtestatud kõrge aktsiisimaks. Kaks tonni graanuleid vastab kütteväärtuselt tonnile masuudile.

Üle-eelmise aasta oktoobris hakkas saepurugraanuleid tootma ka Väike-Maarjas asuv samuti Taani kapitalil põhinev AS Flex Geat.

Kogu toodang eksporditakse samuti Taani.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:02
Otsi:

Ava täpsem otsing