Eestlased pakkusid Rail Estoniale koostööd

19. jaanuar 2001, 08:14

Raudtee Erastamise Rahva ASi (RER) enamusaktsionär, Eesti ärimehi ühendav RER Valduse AS tegi enne erastamisagentuuri nõukogu otsuse kohtusse kaebamist Rail Estoniale ettepaneku võimaldada neil osaleda pakkumises, kirjutab Postimees.

RERi eestlaste pakkumine nägi ette enamusosalust Rail Estonia projektis. Osa RERi aktsionäre oleksid seega nõustunud maksma raudtee eest ka ligi kaks korda rohkem, kui nägi ette RERi enda pakkumine, mis kuulutati erastamiskonkursil viimaseks.

Rail Estonia esindajad pakkumisega ei nõustunud. Nädal hiljem kaebas RERi juhtkond erastamisagentuuri (EEA) nõukogu erastamisotsuse tühistamiseks kohtusse.

RERi nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa ei eitanud mõni nädal enne erastamisotsuse kohtus protestimist tehtud ettepanekuid.

?Pidasime kõnelusi kõigi osapooltega,? ütles Sõõrumaa ?Meie ettepanek oli erastamises eestlaste 51protsendiline osalus ning olime valmis oma osaluse ka rahaliselt katma,? märkis Sõõrumaa.

RERi juhatuse esimehe Rain Tamme kinnitusel tegi Rail Estoniale pakkumise vaid RER Valduse aktsiaselts ning RERi teine osapool, Rootsi riigifirma SJ ettepanekus ei osalenud. Tamm ei osanud eile öelda, kes RERi eestlastest aktsionäridest oleks Rail Estoniaga koostööga nõustunud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing