Väiksemate börsifirmade tootlus jääb madalaks

Kaja Koovit 22. jaanuar 2001, 00:00

?Väiksemate vähegi likviidsemate börsiettevõtete hinnatõus on viinud aktsiad sellistele tasemetele, et edasine tõusupotentsiaal on väga tagasihoidlik,? ütles investeerimispanga Suprema juhatuse liige Sten Sumberg.

Börsil on palju häid firmasid, näiteks Viisnurk, Baltika, Tallinna Kaubamaja ja Saku Õlletehas, kuid nende hinnatasemed on juba väga kõrged, rääkis Sumberg.

?Me ei soovita oma klientidele osta ühtki aktsiat sellest nimekirjast,? möönis Sumberg, lisades, et ostusoovitusest hoidumine ei tähenda, et ettevõtted oleksid halvad, vaid tõenäosus, et nende aktsia hinnad saavutatud tasemetelt kiiresti ülespoole liiguks, on väike.

Ühispanga kapitaliturgude strateegi Aivo Kanguse sõnul on kiire hinnatõusu periood läbi Baltika ja Saku Õlletehase aktsial, mille hinnad on praegu põhjendatud tasemetel. ?Neid aktsiaid praegustelt tasemetelt küll edasi osta ei soovita,? lausus Kangus.

Kanguse sõnul peaksid ettevõtete avaldatavad eelmise aasta majandustulemused aktsiate edasise hinnatõusu põhjustamiseks pakkuma ülipositiivse üllatuse, kuid see on vähereaalne.

Rõivatootja Baltika aktsia hind on viimase kolme kuuga tõusnud 48 protsendi võrra 37 kroonini. Eelmise aasta alguse 15krooniselt hinnatasemelt on Baltika aktsia hind enam kui kahekordistunud. Ühispanga analüüsi kohaselt on Baltika aktsia fundamentaalselt põhjendatud hind 31 krooni. Kangus möönis, et nende nägemus võib olla liiga konservatiivne, mistõttu aktsiat otseselt ülehinnatuks ei maksa lugeda, kuid investeerimisega maksaks oodata.

?Baltika on tõusnud samale hinnatasemele kui Eesti Telekom ning kindlasti on ta kallim kui Hansapanga aktsia,? lausus Kangus. Ta möönis, et Baltika puhul võib tekkida oht, et ettevõte on muutunud liiga kalliks ka võimalikule strateegilisele investorile.

Finantsinvestorist Baltic Republics Fundi (BRF) suurosalusega Baltikat ja Viisnurka on peetud tõenäolisteks strateegilise investori poolt ülevõetavateks ettevõteteks.

BRF müüs augustis 44% osaluse Reval Hotelligrupis Norra kinnisvarafirmale Linstow. BRFi fondijuht James Syme ütles siis, et fond on finantsinvestor, kes sobiva pakkumise korral on valmis osalusest loobuma teisteski ettevõtetes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing