Ekspordivaenlaseks sai Eesti eksportöör ise, sõber on Lennart Meri

22. jaanuar 2001, 18:12

Ligi 100 suuri ja väikest eksportööri ühendav Eesti Väliskaubanduse Liit (EVKL) valis eelmise aasta saavutuste eest ekspordisõbraks president Lennart Meri ja ekspordivaenlaseks Eesti eksportööri enda.

'Ekspordivaenlase kandidaate vaadates jäi lõpuks järele üks ? see on Eesti eksportöör ise,' kuulutas EVKLi nõukogu esimees Andres Tamm. Põhjuseks siinse eksportija väärhoiakud, tegematajätmised, vähesed teadmised ja õpihimu puudumine, leidis EVKLi nõukogu.

Ekspordisõber 2000 tiitli sai president Meri eelkõige Eesti esindamise eest. Meri, kes edasilükkamatute tööülesannete tõttu ei saanud autasu vastu võtma tulla, väärib Tamme sõnul tunnustust kui parim poliitik, kes on Eestit välismaal tutvustanud ning sellega siia investeeringuid meelitanud. 'Märkimisväärne on ka tema algatatud diskussioon Eesti Nokia teemal,' lisas Tamm.

Ekspordivaenlase kandidaate oli algselt 11. Sõbrakandidaate oli 14, kellest lõppvooru pääses kolm ? lisaks president Merile välisminister Toomas Hendrik Ilves ja rahandusminister Siim Kallas.

Praegu siinses Rootsi saatkonnas töötav Toomas Käbin sai teenetemärgi väliskaubandusliidu loomise eest. Teise teenetemärgi sai endine majandusministeeriumi väliskaubandusosakonna juhataja Tiit Reimann, kes Tamme sõnul oli 'pikka aega parim koostööpartner riigiasutustes'.

EVKL on 1992. aastal tegevust alustanud ekspordiedendamise organisatsioon, mis 1998. aasta oktoobrini tegutses Eesti Eksportnõukogu nime all. Liikmeteks on ligi 100 eksportööri.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing