Kapo uurib veel Aivar Osa majadetailide ja autode ostu

25. jaanuar 2001, 17:06

Kaitsepolitsei (kapo) ja politsei menetluses on kriminaalasi, mis on algatatud aasta tagasi salakaubaveo tunnustel Aivar Osa ja Raul Vaino suhtes selle eest, et nimetatud isikud organiseerisid 1997. -1999.aastal Rootsi firmast Mjöbäcks Entreprenad kokkupandavate majade detailide Eestisse toomise, mis tuli avalikuks seoses presindendi Viimsi maja ehitamisega.

Sellega seoses uuritakse ka Aivar Osa poolt tuludeklaratsioonis moonutatud andmete esitamist, avalikustamisele kuuluva majanduslike huvide deklaratsioonis valeandmete esitamist ning Osa ema nimel olevate sõiduautode Audi A8 ja Audi S8 maaletoomisel võltsitud dokumente kasutamist ning maksude tasumisest hoidumist.

Juhtumi uurimise käigus on Kapo edastanud materjalid politseile ka Raul Vaino haldusrikkumiste vormistamiseks.

Aasta tagasi määras Harju maakohus Kapo poolt edastatud ja Harju politseiprefektuuri poolt koostatud protokolli alusel Raul Vainole haldusõigusrikkumise (Alarmtalituse sõiduki tähistuse ebaseaduslik kasutamine) eest 100 päevapalka (4600 kr) trahvi ja erikonfiskeeris erisignaalseadme riigi omandisse.

Aasta tagasi edastas Kapo materjalid Harju politseiprefektuurile haldusõigusseaduse alusel protokolli vormistamiseks Raul Vaino suhtes, kuna tema poolt kasutatud maasturis oli statsionaarne raadiosaatja, millel olid muu hulgas politsei ja päästeameti poolt kasutatavad sagedused. Vainot karistati rikkumise eest 100 päevapalga suuruse trahviga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing