SAPARDi raha jõuab Eestisse

25. jaanuar 2001, 10:50

Täna allkirjastavad rahandusminister Siim Kallas ja Euroopa põllumajanduse volinik Fanz Fischler Eesti Vabariigi ja Euroopa Komisjoni vahelise põllumajanduse ja maaelu arendamise eriprogrammi (SAPARD- Special Accession Programme for Agriculture and Rural Development) mitmeaastase rahastamislepingu.

Rahastamislepingu põhisisuks on Eesti Vabariigi ja programmiga seotud institutsioonide ülesannete, õiguste ja kohustuste kindlaks määramine, leping tuleb EV Riigikogu poolt ka ratifitseerida.

Järgmiste sammudena sõlmitakse aastane rahastusleping, akrediteeritakse eesti rahvuslik fond ning seejärel on võimalik alustada 2000. aastaks Eesti jaoks reserveeritud ca 190 miljoni krooni suuruse eelarve kasutamist.

Sellel aastal on kavas allkirjastada ka teine rahastusleping, mis annab juurdepääsu 2001. aastaks ette nähtud eelarvele.

Rahandusministeeriumi rahvusliku fondi osakond omakorda peab akrediteerima Eesti SAPARDi Agentuuri, mis asub Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis (PRIA) ning vastutab SAPARDist toetuse saamiseks esitatud abitaotluste kogumise, kontrollimise, analüüsimise, valimise ning raamatupidamise eest. Pärast akrediteerimist võib Agentuur hakata teostama makseid SAPARD toetuse taotlejatele.
Põllumajandusministeerium on programmi juhtivaks ametkonnaks ja vastutab SAPARD programmi rakendamise, seire ja hindamise eest.

Mitmeaastase rahastamislepingu allkirjastamine toimub täna kell 12.00 Brüsselis.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing