Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

SAPARDi raha tulekul

ÄP Online 26. jaanuar 2001, 00:00

Eesti ja Euroopa Komisjoni vahelise SAPARDi (Special Accession Programme for Agriculture and Rural Development) rahastamislepingu põhisisuks on Eesti ja programmiga seotud institutsioonide ülesannete, õiguste ja kohustuste kindlaks määramine. Leping tuleb riigikogus ka ratifitseerida.

Järgmiste sammudena sõlmitakse aastane rahastusleping, akrediteeritakse Eesti rahvuslik fond ning seejärel on võimalik alustada 2000. aastaks Eestile reserveeritud ca 190 miljoni krooni suuruse eelarve kasutamist.

Sellel aastal on kavas allkirjastada ka teine rahastusleping, mis annab juurdepääsu 2001. aastaks ette nähtud eelarvele.

Rahandusministeeriumi rahvusliku fondi osakond omakorda peab akrediteerima Eesti SAPARDi Agentuuri, mis asub Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis (PRIA) ning vastutab SAPARDist toetuse saamiseks esitatud abitaotluste kogumise, kontrollimise, analüüsimise, valimise ning raamatupidamise eest. Pärast akrediteerimist võib Agentuur hakata teostama makseid SAPARDi toetuse taotlejatele. Põllumajandusministeerium on programmi juhtivaks ametkonnaks ja vastutab SAPARDi programmi rakendamise, seire ja hindamise eest.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing