Automaks peletab autorendifirmad Tallinnast

26. jaanuar 2001, 08:00

Mitmed Tallinnas asuvad autorendifirmad on registreerinud end Tallinnast välja, vältimaks Tallinna kohalikku mootorsõidukimaksu ning kallist liikluskindlustust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinnas autosid välja rentiva rahvusvahelise Avise autorendi esindaja OÜ Ideal on sellest aastast registreeritud Jõgeval, kus teda esindab advokaadibüroo. ?Kuigi auto ümberregistreerimisel tuleb maksta 500 krooni riigilõivu, hoiame ikkagi aastas sadu tuhandeid kroone kokku,? ütles Avise rendiosakonna juhataja Tarvo Stint. Avisel on tipphooajal suvel ja jõulude paiku arvel umbes 260 autot.

Budgeti kaubamärki kasutav AS Rentacar on 200 autoga registreeritud Haapsallu 1997. aastast alates. Budgeti autorendi tegevdirektori Vallo Tonisveri sõnul kogub Tallinnas mootrosõidukimaksu linn, kuid arvestust peab ARK, kes ei ole laekumisest reaalselt huvitunud.

Balti Autoliisingu AS juhatuse esimehe Tiit Niguli sõnul on nende firma kaalunud Tallinnast väljakolimist, kuid esialgu on juristid hinnanud seda ebakorrektseks. ?Vaatame olukorda ja kui teiste puhul seda aktsepteeritakse, siis läheme näiteks Hiiumaale,? ütles ta. Balti Autoliisingu nimel on umbkaudu 1600 autot.

Niguli sõnul tekiks kolimisel aga olukord, kus kohalikud kindlustajad peavad kinni maksma ka osa kõrge riskiga piirkonnas sõitvate autode riske.

Liikluskindlustuse Fondi peaaktuaari Enno Lelumehe sõnul vaadatakse kohustusliku liikluskindlustuse tariifid üle korra aastas ja neid korrigeeritakse vastavalt õnnetuste statistikale. Lelumees pidas tõenäoliseks, et kui näiteks 1200 autoga ettevõte, mille sõidukid tegelikult liiklevad Tallinnas, registreeriks ennast väikeasulasse, siis tõuseks seal liikluskindlustuse tariif lähedaseks Tallinna omaga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing