Tallinna linnavalitsus soovitab osta kiiresti sõidukaart

Inno Tähismaa 26. jaanuar 2001, 17:47

Tallinna säästva arengu ja planeerimise amet soovitab linlastel osta ühistranspordiga sõitmiseks enne 1. veebruari kuukaart või kvartalikaart, sest peale seda kuupäeva kaartide hinnad tõusevad, teatas Raepress.

Enne 1. veebruari ostetud 30 ja 90 päeva perioodikaardid kehtivad kuni selle kuupäevani, mis on kaardi peale märgitud. 'Kui mõnes kioskis ei ole kuukaarte või kvartalikaarte müügil, siis palume linlastel sellest koheselt teavitada säästva arengu ja planeerimise ametit,' soovitas abilinnapea Priit Vilba.

Alates 1. veebruarist kaovad kioskitest müügilt 10 kroonised üksikpiletid tavaühissõidukites sõitmiseks ja 15 kroonised üksikpiletid ekspressbussiga sõitmiseks. Asemele tuleb paberist tunnipilet, mis maksab 15 krooni ning sellega saab tunni aja jooksul siseneda mitmesse ühissõidukisse. Ekspressbussi tunnipilet maksab 20 krooni ja lisapilet 5 krooni. Tunnipileteid saab sõitja osta ühissõiduki juhilt.

Üheks võimaluseks on osta juba müügil olev 70kroonine 10 sõidu pilet, mis koosneb 10 talongist. Selle piletiga saab teha korraga ühe sõidu ning need raamatukesed jäävad müüki seni kuni on asemele pakkuda sama hinnaga elektronpilet.

Elektronkandjal tunnipiletit hakatakse testima veebruaris. 'Viivitused on tingitud sellest, et me ei saa valmistaja tehaselt kätte tellitud andureid. Tehas omakorda ootab andurite osi, mida tuuakse neile väiksematelt tehastelt üle maailma,' selgitas Vilba. 'Sellel kolmapäeval sõidavad ameti töötajad tehasesse, et täpne olukord välja selgitada,' lisas Vilba. Kõikidel liinidel peaksid elektronkandjal tunnipiletid käiku tulema esimese kvartali jooksul.

Kõige säästlikum elektronkandjal pilet maksab 192 krooni ja 50 senti ning sellega saab ostja teha ühistranspordis 55 tunni aja pikkust sõitu.

Alates veebruarist hakkavad kehtima uued perioodikaartide hinnad: 30 päeva kaart hakkab maksma 240 krooni ja 30 päeva ekspresskaart 315 krooni.

Müüki tulevad ka 90 päeva kaardid hinnaga 585 krooni ja 90 päeva ekspresskaart hinnaga 780 krooni ning 30 päeva sooduskaardid hinnaga 90 krooni ja 30 päeva (üli-) õpilase ekspresskaardid hinnaga 180 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing