Eesti Erastamisagentuur paneb sellel suvel uksed kinni

Merike Ojasson 29. jaanuar 2001, 00:00

Erastamisagentuuri juhtivspetsialisti Katrin Kivi kinnitusel tänavuseks aastaks konkreetset erastamisprogrammi vastu võetud ei ole. ?Tegeleme eelmise aasta programmis olnud erastamistega. Plaanis on lõpetada töö ASi Eesti Raudtee, Tartu Lennujaama, Tatari tänava kinnistu, ASi Rahva Raamat, ASi Bituumen, ASi Meie Meele Kirjastus erastamisega,? ütles Kivi.

Eelmisel nädalal oli erastamisagentuuris lepingute kontrollis 276 vara- ja 520 maaerastamislepingut. ?Prognoositud on nii, et varaerastamislepingutest laekub 568 miljonit ja maaerastamislepingutest ligikaudu 250 miljonit krooni, sest järgmise aasta juunikuuni võib maa erastamise eest tasuda ka EVPdes,? selgitas Kivi.

Veel ei ole selge, mis saab erastamisagentuuri töötajatest. Tänavuses riigieelarves on töötasu saajatena märgitud 40 töötajat ja 11 nõukogu liiget, kelle peale kulub palgaraha kokku ligi 2 miljonit krooni.

Erastamisagentuurist kinnitati, et inimesed on tööl avaliku teenistuse seaduse alusel. ?Kui kellelegi pakutakse tööd, siis need inimesed lähevad tõenäoliselt üle teisele ametikohale, teistele tuleb koondamisraha,? sõnas Kivi.

Seaduse järgi võib ametnik asutuse likvideerimise või koondamise korral saada sõltuvalt tööstaa?i pikkusest kahe kuni kaheteistkümne kuu ametipalga.

Erastamisteemaga hakkab edaspidi tegelema rahandusministeeriumi finantsteenuste osakond Veiko Tali juhtimisel. Ettevalmistamisel on erastamisseaduse ja sellega seotud õigusaktide muutmise seadus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing